Chci oddlužit

Často kladené dotazy (FAQ)

Jak se oddlužit?

Oddlužení je možné pouze v pěti krocích na webu Zdluhu.cz. Společnost je na vaší straně a nabízí vám návrh na oddlužení z pohodlí vašeho domova již do 2 dnů. Podmínky oddlužení najdete v naší zóně po vyplnění údajů na hlavní stránce. Pomáháme lidem v celé České republice. Nemusíte tak složitě hledat například oddlužení Brno, oddlužení Ostrava, oddlužení Praha nebo oddlužení Plzeň. Provádíme oddlužení fyzické osoby, oddlužení OSVČ nebo oddlužení manželů.

Co je to insolvence?

Insolvence je proces, který pomáhá vypořádat se s dluhy. Jeho základem je insolvenční zákon. Hlavní myšlenkou insolvence, které se někdy také říká osobní bankrot, je odpuštění části dluhu dlužníkovi po tom, co splatí určité procento z celkového dluhu. Cílem je zvolit způsob, který bude v danou chvíli nejlepší a pomůže dlužníkovi dostat se z tíživé situace.

K čemu slouží insolvenční rejstřík?

Insolvenční rejstřík slouží je sledování insolvenčního řízení. Lze tam jednoduše hledat a jsou tam zveřejněny veškeré informace o insolvenčním řízení, nic Vám tak neunikne.

Co je konsolidace?

Konsolidace je nahrazení všech vašich závazků jednou půjčkou u jednoho věřitele. Neznamená to tedy, že si ke stávajícím půjčkám přiberete další, ale že místo několika menších máte jen jednu. Dluhů vás to nezbaví, svou půjčku stále musíte splatit. Pokud už máte záznam v bankovním registru, většinou Vám už nikdo nepůjčí. Je taky zapotřebí dát pozor na lichváře, který Vám půjčí nevýhodně a Vy se tak dostanete ještě do dalších problémů.

Jak funguje oddlužení?

Oddlužení ve zkratce znamená, že se všechny Vaše dluhy sesypou na jednu hromadu, je Vám ustanoven insolvenční správce a ten následně posílá jednotlivým věřitelům každý měsíc prostředky z provedených srážek ze mzdy. Jakmile je podaný návrh na oddlužení, zastavuje se všechno vymáhání a třeba i exekuce. Dlužná částka se v jednu chvíli zastropuje a už se nenavyšuje o úroky, ani pokuty.