Chci oddlužit

Životní příběh o oddlužení paní Petry

Sdílíme s vámi příběh paní Petry a doufáme, že dodá sílu i ostatním lidem.

Do dluhové situace jsem se dostala před několika lety. Měla jsem autonehodu, kterou jsem nezpůsobila, nicméně skončila jsem následně v několika měsíční pracovní neschopnosti. Najednou se mi během jednoho okamžiku celý život sesypal. Ležela jsem v nemocnici a věřitelé nepočkali. Psali dopisy, maily, volali, posílali smsky. Ale jak chcete splácet, když ležíte v nemocnici, nemůžete se hnout a nemůžete do práce? Neměla jsem nějaké půjčky na blbosti..v minulosti jsem si vzala půjčku na auto a pak jinou na vybavení domácnosti. Když jsem ukončila pracovní neschopnost a vrátila se do práce, byla jsem už v exekuci. Neměla jsem nic. Na internetu na mě začaly vyskakovat nabídky krátkodobých půjček. Potřebovala jsem se nějak srovnat, tak jsem si jich pár vzala, půjčili mi, i když jsem byla v exekuci. To byl další hřebíček do rakve. Myslela jsem si, že je nějak zvládnu splácet – nezvládla.

Pak jsem na internetu začala hledat, co by se s tím dalo dělat. Došla jsem se i poradit do jedné dluhové poradny. Tam mi řekli, že na mě budou mít čas za 3 měsíce. To je strašně dlouho, do té doby se z těch vymahačů zblázním. Tak jsem hledala na internetu dál, až jsem našla oddlužení přes zdluhu.cz. Prý jsou schopni sepsat návrh na oddlužení do 48 hodin. Tak jsem na jejich stránkách vyplnila nějaký formulář, trošku jsem se bála, abych nenalítla. Hned druhý den mi volal příjemný pán a ptal se, co by pro mě mohl udělat a začal se mnou situaci řešit. Ptala jsem se, co mě to bude stát. Sepsat a podat návrh na povolení oddlužení prý stojí 4.840,- Kč, ale nemusím to platit dopředu. Platí se to až po podání návrhu na soud a buď to zaplatím já, nebo si to přihlásí do mého řízení a uhradí se to v průběhu ze srážek. Super, to jsem potřebovala slyšet! Někde jinde po mně chtěli 10.000,- Kč, a ještě to chtěli zaplatit dopředu. Poslal mi nějaké dokumenty, které musím vyplnit a doložit. Zašla jsem na poštu, nechala tam ověřit plnou moc, udělala si výpis z rejstříku trestů a poslala jim to. Zbytek jsem poslala mailem. Druhý den mi volal ten samý pán, že poštu dostali, a ještě ten samý den odesílají návrh na soud. Jakmile bude od soudu něco vědět, dá mi hned vědět.

Teď už to bylo na soudu. Za 14 dní mi přišel email od pána ze Zdluhu.cz, že mi soud oddlužení povolil! Huráá, byla jsem z nejhoršího venku. Byl mi ustanoven insolvenční správce, ten má můj případ na starost. Teď už jen budu splácet a po pár letech budu čistá. Budu moct začít znovu. Jestli můžu všem poradit, neodkládejte řešení Vašich dluhů, nelepte do mikropůjčkami, je to jen cesta do ještě větších problémů. Zajděte za odborníky, obraťte se zdluhu.cz. Jsou to profesionálové, hlavu Vám neukousnou. Setkávají se s podobnými případy dnes a denně.
Držte se!
Petra H.

Související články

Životní příběh o oddlužení paní Petry

Sdílíme s vámi příběh paní Petry a doufáme, že dodá sílu i ostatním lidem. Do dluhové situace jsem se dostala před několika lety. Měla jsem autonehodu, kterou jsem nezpůsobila, nicméně skončila jsem následně v několika měsíční pracovní neschopnosti. Najednou se mi během jednoho okamžiku celý život sesypal. Ležela jsem v nemocnici a věřitelé nepočkali. Psali … Continued

Celý článek

Nová pravidla pro oddlužení – na co si dát pozor?

Od 1.6.2019 je účinná novela insolvenčního zákona. Vstup do oddlužení se výrazně zjednodušil, dlužník již nemusí na začátku procesu prokazovat, že bude schopen uhradit alespoň 30 % svých závazků, nicméně musí prokázat, že bude schopen hradit každý měsíc alespoň odměnu insolvenčního správce (1.089,- Kč u jednotlivce, 1.664,- Kč u manželů) + to samé věřitelům. Pokud … Continued

Celý článek

Oddlužovací novela je za dveřmi! Co nás čeká?

Dne 1.6.2019 vstoupí v účinnost novela insolvenčního zákona? Jaké změny přinese? Co od ní můžeme čekat?

Celý článek

Návrhy pro vás sepisuje

Mgr. Roman Kyral

advokát
ev. č. ČAK 16620

Potřebujete poradit?
Zavolejte nám

+420 735 171 666
+420 222 759 759

Chcete se oddlužit?

Neváhejte nám napsat

kyral-zdluhu